ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10187541
*
nr 1018 7541
Spegel
1800-tal, höjd: 60 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 20:25:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 22:20:38
1
100 kr
11/2 12:36:35
2
200 kr
13/2 12:21:04
3
250 kr
14/2 11:22:22
4
400 kr
14/2 22:35:10
2
350 kr
14/2 22:35:10
4
400 kr (Budbetjänt)
15/2 13:54:56
1
450 kr
15/2 20:18:51
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1018 7541
Spegel
1800-tal, höjd: 60 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 22:20:38 | 1 | 100 kr |
11/2 12:36:35 | 2 | 200 kr |
13/2 12:21:04 | 3 | 250 kr |
14/2 11:22:22 | 4 | 400 kr |
14/2 22:35:10 | 2 | 350 kr |
14/2 22:35:10 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
15/2 13:54:56 | 1 | 450 kr |
15/2 20:18:51 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20